W Spale odbyło się 34. Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Rodziny Sportowej

oplatekwspale5r
fot. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

W sobotę, 13 stycznia 2024 roku, w sali konferencyjnej w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbyło się 34. Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Rodziny Sportowej. Spotkania te od pięciu już lat odbywają się w COS w Spale. Udział w nich biorą przedstawiciele duchowieństwa, przedstawiciele władz samorządowych, sportowcy w różnym wieku: dzieci, młodzież, osoby dorosłe i sportowcy emerytowani. Organizatorzy powitali zaproszonych gości, wśród których był Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego. 

Szanowni Państwo, znajdujemy się w dniu dzisiejszym w Centralnym Ośrodku Sportu, w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. 34. Spotkanie Rodziny Sportowej, spotkanie noworoczno-opłatkowe, spotkanie, które jak co roku gromadzi zarówno weteranów polskiego sportu i jak też najmłodszych adeptów, tych wszystkich, którzy wchodzą w ten sport profesjonalny, chcą go uprawiać dla zdrowia, chcą odnosić sukcesy. A tych sukcesów polski sport ma naprawdę bardzo wiele. Polacy chcą ćwiczyć. Polacy chcą uprawiać sport. Polacy dopingują sportowców i jako naród jesteśmy dumni z ich sukcesów. Jesteśmy dumni z ich osiągnięć, z tych wszystkich wyników, które osiągają na co dzień.

Sportowcy chcą tworzyć rodzinę, dlatego przyjeżdżają ze wszystkich miejsc na terenie naszego kraju, ale też z terenu Europy i świata po to, żeby spotkać się na tym wyjątkowym spotkaniu opłatkowym, po to, żeby można było porozmawiać, złożyć sobie życzenia noworoczne i żeby pokazać, że ta wspólnota jest trwała. Ta wspólnota daje określone efekty i wyniki, wyniki sportowe i wyniki ludzkie. 

Drodzy Państwo, na ten nowy rok 2024 życzę wszystkim sportowcom jak najlepszych wyników, żeby osiągnęli te cele, które sobie zakładają, a jest przed nami wyjątkowa sposobność. Igrzyska olimpijskie w Paryżu i mam nadzieję, że będziemy mogli cieszyć się z tych wspaniałych, wielkich sukcesów, które były udziałem poprzedników przez ostatnie sto lat. Jesteśmy dumni z polskich sportowców i chcemy, żeby ta duma była dalej podtrzymywana przez ich wyniki. Życzymy im wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim błogosławieństwa Bożego na ten cały 2024 rok." – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego. 

Spotkanie uświetnił występ Dariusza Stachury – śpiewaka operowego, który zaśpiewał kolędy. Wystąpił Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „Cekinki" i Schola „Fatimskie Aniołki" z Parafii Narodzenia Pańskiego z Pajęczna oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim. Po części oficjalnej uczestnicy spotkania składali sobie najlepsze życzenia na 2024 rok i dzielili się opłatkiem. 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim