wersja testowa serwisu

W Tomaszowie Mazowieckim odbyła się Wakacyjna Olimpiada TPDiada

tpdiada2

W piątek, 17 lipca 2020 roku, na boisku Szkoły Podstawowej nr 11 w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się Wakacyjna Olimpiada TPDiada. Organizatorami byli: Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Tomaszowie Mazowieckim i Ognisko TKKF Związku Nauczycielstwa Polskiego w Tomaszowie Mazowieckim a współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim.

Historia organizowania Wakacyjnych Olimpiad sięga roku 1982. W każde wakacje Antoni Smolarek – prezes Ogniska TKKF ZNP, organizuje dla dzieci, które pozostały w wakacje w mieście, zawody sportowe. W tym roku, z uwagi na koronawirusa, zorganizował zawody sportowe dla dzieci z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Udział w piątkowej Olimpiadzie wzięło ok. dwadzieścioro dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Rywalizacja odbywała się w czterech konkurencjach: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłką na odległość i rzut lotkami do tarczy.

Antoni Smolarek do udziału zaprosił członków Ogniska TKKF ZNP: Katarzynę Adamus, Marka Hendzelewskiego, Tomasza Bąka, Grzegorza Wągrodzkiego i Adama Wonko.

Dzieci wspaniale się bawiły, skakały, biegały, rzucały piłką i lotkami. Rywalizacja przebiegała zgodnie z duchem fair play.

W podsumowaniu Olimpiady uczestniczył Jaromir Radke – panczenista, dwukrotny olimpijczyk z Albertville i Lillehammer.

Zwycięzcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca zostali udekorowani złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami, a wszyscy uczestnicy za udział otrzymali upominki, które ufundowało Starostwo Powiatowe i Ognisko TKKF ZNP w Tomaszowie Mazowieckim.

źródło: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim