Wakacje tuż-tuż…Trwają edukacyjne spotkania policjantów z dziećmi

254-195952
fot. KPP Tomaszów Mazowiecki

Policjanci dbają by przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych w trakcie wakacji, które niebawem się rozpoczną nie zapominali o zasadach bezpieczeństwa. Dlatego spotykają się najmłodszymi i przypominają jak należy się zachowywać nad wodą, co zrobić gdy zaatakuje nas groźne zwierzę oraz w jaki sposób unikać innych niebezpieczeństw. W ostatnim czasie odbyło się kilka takich spotkań a kolejne są już zaplanowane.

Mimo iż wakacje to czas beztroski i wypoczynku, nie możemy zapominać o zasadach bezpieczeństwa, których przestrzeganie jest istotne bez względu na porę roku. Przerwa od szkolnej nauki a dla dorosłych od pracy nie może być jednocześnie przerwą od myślenia i odpowiedzialności za nas samych oraz naszych bliskich.

Właśnie dlatego policjanci na terenie całego powiatu tomaszowskiego prowadzą ze wzmożoną siłą spotkania z dziećmi i młodzieżą, by przekazywać wiedzę, która pozwoli im spędzić ten letni okres bez przykrych doświadczeń i ludzkich tragedii.


Jedno z takich spotkań odbyło się 3 czerwca 2024 roku w budynku Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Gośćmi policjantów byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim. Dzieci oprócz pouczających prelekcji na temat bezpiecznego wypoczynku miały możliwość zapoznać się ze specyfiką policyjnej służby oraz sprzętem do niej wykorzystywanym. Zobaczyły również jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach.

Kolejne spotkanie miało miejsce 5 czerwca 2024 roku w Rokicinach-Kolonii gdzie mundurowi z Komisariatu Policji w Rokicinach uczestniczyli w pikniku dla dzieci z Przedszkola Leśne Skrzaty. To również była dosknoała okazja do rozmowy o bezpieczeństwie, a dodatkowa atrakcją był radiowóz, do którego dzieci mogły wsiąść i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci.

Z kolei w dniu dzisiejszym tj. 6 czerwca 2024 roku policjantki z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii tomaszowskiej jednostki zawitały z wizytą w Szkole Podstawowej nr 11 w Tomaszowie gdzie również rozmawiały o bezpieczeństwie najmłodszych w czasie nadchodzących wakacji.

Wszystkie spotkania przebiegały w bardzo miłej atmosferze i nie brakowało na nich uśmiechu. Policjanci otrzymali od maluchów własnoręcznie wykonane podziękowania, a mundurowi życzyli im by nadchodzące wakacje minęły im bezpiecznie i były powodem tylko do miłych wspomnień.

Źródło: KPP Tomaszów Mazowiecki