wersja testowa serwisu

Wpadli z narkotykami podczas kontroli drogowej

ewi
fot. KPP w Wieluniu

Policjanci z komisariatu w Białej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 lat podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Mężczyźni wpadli w ręce policjantów podczas kontroli drogowej. Oboje usłyszeli już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Dodatkowo 18 – letni kierowca odpowie również za kierowanie samochodem będąc po działaniem środka odurzającego. Grozi im teraz kara do 3 lat pobawienia wolności.

W nocy 12 lipca 2020 roku policjanci z komisariatu w Białej w trakcie patrolu miejscowości Skomlin zwrócili uwagę na kierowcę Seata, który na ich widok gwałtownie przyspieszył. Policjanci postanowili sprawdzić co jest tego przyczyną i przeprowadzili kontrolę pojazdu.

Nerwowe zachowanie kierowcy oraz pasażera wzbudziło podejrzenia mundurowych, iż mogą oni posiadać zabronione prawem substancje. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, przy 18 - letnim kierowcy w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli 8 dilerek z zawartością białego proszku. Dodatkowo podczas przeszukania samochodu policjanci zabezpieczyli również kilkanaście dilerek ze śladowymi ilościami proszku, kruszak oraz wagę.

- Wstępne badanie testerem potwierdziło obecność morfiny w zabezpieczonych substancjach. Ponadto zachowanie 18- letniego kierowcy Seata wzbudziło u mundurowych podejrzenie, iż może się on znajdować pod wpływem środków odurzających. Przypuszczenia policjantów potwierdziło badanie wykonane testerem - informują policjanci.

W takcie przeszukania w miejscu zamieszkania pasażera seata mundurowi dodatkowo zabezpieczyli dwie dilerki z niewielką ilością proszku. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających, dodatkowo kierowca odpowie również za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.