wersja testowa serwisu

Wypadek na autostradzie A2. Mężczyzna zasnął za kierownicą, bus zderzył się z samochodem ciężarowym

policja

Policjanci pracowali na miejscu zdarzeniu drogowego, do którego doszło na autostradzie A2. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 52-letni obywatel Litwy prawdopodobnie zasnął za kierownicą busa. W konsekwencji uderzył w naczepę jadącego przed nim ciągnika siodłowego. Na szczęście, w tym zdarzeniu nikt nie został poważnie ranny.

29 czerwca 2020 roku o godzinie 6:42, doszło do zdarzenia drogowego na A2 w miejscowości Zawada (gm. Wartkowice), kierunek Warszawa. Na miejscu policjanci ustalili, że 52-letni kierujący fiatem ducato, zasnął za kierownicą i uderzył przodem swojego pojazdu w tył naczepy, poprzedzającego go ciągnika siodłowego. W wyniku zdarzenia, pasażerowie busa zostali przewiezieni do szpitala. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem. Zarówno on, jak i kierowca tira byli trzeźwi.

Pamiętajmy, zmęczenie za kierownicą niesie za sobą równie groźne niebezpieczeństwo jak jazda pod wpływem alkoholu.

Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy autem w zmiennych warunkach atmosferycznych. Przypominają, opady deszczu oraz śliska nawierzchnia powoduje zmniejszoną przyczepności kół pojazdu podczas jazdy. W tak trudnych warunkach atmosferycznych niedostosowanie prędkości do warunków drogowych może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Źródło: KPP Poddębice