wersja testowa serwisu

Wypadek w Luboszewach, potrącili 15-latkę i uciekli. Teraz odpowiedzą przed Sądem

254-119916
fot. KPP w Tomaszowie Mazowieckim

Tomaszowscy policjanci ustalili i zatrzymali 43-letniego kierowcę Opla będącego sprawcą potrącenia na przejściu dla pieszych w Luboszewach, 15-letniej mieszkanki tej miejscowości. Mężczyzna wraz 37-letnim pasażerem, który uczestniczył w zdarzeniu uciekli z miejsca nie interesując się stanem zdrowia nastolatki i nie udzielając jej niezbędnej pomocy. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty i muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. O ich losie zadecyduje sąd.

Dyżurny tomaszowskiej jednostki policji 7 września 2020 roku tuż przed godziną 17:00 otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym do jakiego doszło na przejściu dla pieszych w Luboszewach (gm. Lubochnia). Na miejsce natychmiast została skierowana karetka pogotowia oraz policyjne patrole.

Mundurowi ustalili przebieg zdarzenia z, którego wynikało iż 15-letnia mieszkanka tej miejscowości przekraczała jezdnię przez przejście dla pieszych, gdy kierowca osobowego Opla nie ustąpił jej pierwszeństwa, potrącił ją, a po upadku nastolatki na jezdnię ominął i odjechał nie udzielając pomocy. Załoga karetki pogotowania przewiozła poszkodowaną w zdarzeniu 15-latkę do szpitala w Łodzi.

Zespół policjantów pracujących na miejscu zdarzenia zabezpieczył ślady niezbędne do ustalenia sprawcy. Do działań włączyli się również policjanci z wydziału kryminalnego. Intensywna praca operacyjna i dochodzeniowo-śledcza doprowadziła do ustalenia jaki pojazd brał udział w zdarzeniu oraz kto się nim poruszał w czasie wypadku.

We wtorek, 8 września br. zatrzymany został 43-latek oraz jego o sześć lat młodszy kolega. Policjanci zebrali materiał dowodowy, na podstawie którego starszy z mężczyzn usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego, za który grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Musi jednak liczyć się z obostrzeniem tej kary bowiem zbiegł z miejsca zdarzenia.

Jego 37-letni kompan, który w czasie zdarzenia był pasażerem osobowego opla usłyszał zaś zarzut nie udzielenia pomocy mimo ciążącego na nim obowiązku, za co kodeks karny w myśl art. 162 przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Tomaszowie Mazowieckim