wersja testowa serwisu

Za nami Powiatowe Święto Ziemniaka w Brzustowie

88

W sobotę, 28 września br. na terenie Gminy Inowłódz w Brzustowie odbyło się XIV Powiatowe Święto Ziemniaka. Oficjalnego otwarcia i powitania gości dokonali: Mariusz Węgrzynowski - Starosta Tomaszowski i Wójt Gminy Inowłódz - Bogdan Kącki.

W muzyczny i ludowy nastrój wszystkich zebranych wprowadził Gminny Dziecięcy Zespół Ludowy „Cekinki", który zaprezentował swój program artystyczny. Następnie wystąpił Zespół Ludowy „Brzustowianie", który obchodził Jubileusz 35-lecia istnienia.

W dalszej części imprezy Komisja Konkursowa w składzie: Leszek Ogórek – Wicestarosta, Renata Dąbrowicz oraz Jadwiga Warczyk, wyłoniła zwycięzców w Konkursie na Reklamę Ziemniaka, do którego przystąpiło 9 reprezentacji Kół Gospodyń Wiejskich.

I miejsce zajęło KGW Lubocz z gminy Rzeczyca. Największego ziemniaka zgłosił Dominik Maciejewski z Rzeczycy. Zwycięski ziemniak ważył 1,67 kg.

Laureaci pierwszych miejsc oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Maz.

Wręczone zostały także puchary zwycięzcom powiatowego konkursu w rzucie gumofilcem, który przeprowadzony został w czterech kategoriach: VIP – I miejsce zajął: Dariusz Klimczak - Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego z rzutem na odległość 26,00 m. W kat. mężczyzn najdalej, bo aż 30,00 m rzucił Arkadiusz Sobolewski, w kat. kobiet najlepsza była Wiktoria Wajszczyk z rzutem 21,00 m, w kat. dziewczynek zwyciężyła Natalia Bernacka rzutem na odległość 15,50 m, wśród chłopców Michał Śliwka, który rzucił na odległość 18,00 m.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom uroczystości moc atrakcji towarzyszących. Na dzieci czekały różnego rodzaju animacje, trampolina oraz zjeżdżalnie. Odbywały się również degustacje potraw ziemniaczanych oraz ognisko z pieczonymi ziemniakami. Na zakończenie zabawę biesiadną poprowadził DJ Jacek Kurzawa.