wersja testowa serwisu

Zamknięcie ul. Warszawskiej – objazdy od 19 kwietnia

warszawska

Od poniedziałku 19 kwietnia zamknięta zostanie ul. Warszawska na odcinku od ul. Kaplicznej do ul. Sikorskiego. Po demontażu torowiska, rozpoczną się zasadnicze roboty budowlane związane z przebudową drogi. Do odwołania zmienionymi trasami będą kursować autobusy linii 3, 4, 6, D, T i Z41. Drobne korekty dotyczą też rozkładów linii 5 i 7.

Wdrażana od 19 kwietnia tymczasowa organizacja ruchu polegała będzie na zamknięciu ulicy na całej jej szerokości z możliwością dojazdu do posesji, zachowaniem dojazdów gospodarczych, jak i zapewnieniem dojazdu wszelkim służbom. Na wskazanym odcinku będzie bezwzględny zakaz parkowania pojazdów pod groźbą odholowania. Roboty na tym odcinku będą prowadzone w pełnym zakresie szerokości jezdni. Wykonawca przystąpi do demontażu jezdni i podbudowy, następnie do usuwania kolizji elektroenergetycznych i teletechnicznych, jak i zabezpieczenia ciepłociągu. Następnie wykona wszelkie prace związane z całą infrastrukturą podziemną (budowa oświetlenia ulicznego, kabli trakcyjnych kanalizacji teletechnicznej itp.), potem podbudowy konstrukcji jezdni i chodników, a także torowiska.

Nieczynne będą przystanki: Warszawska / Sikorskiego, Warszawska / Konstantynowska (obydwa w stronę Dworca PKP) oraz Warszawska / 3 Maja (w stronę Rzgowa i Łodzi).

Linia 3:
Autobusy linii 3 z Dworca PKP pojadą bez zmian do ul. 20 Stycznia, następnie zostaną skierowane objazdem ulicami: ks. Piotra Skargi i Bóźniczną do Konstantynowskiej, dalej ulicą Partyzancką do Sikorskiego. Zmiana trasy dotyczy wyłącznie podanego kierunku.

Przystanek dodatkowy: Konstantynowska

Linie 4, 6, D:
Autobusy linii 4 i 6 oraz weekendowe kursy linii D z Waltera-Jankego pojadą stałą trasą do ul. 20 Stycznia, dalej objazdem ulicami: ks. Piotra Skargi i Bóźniczną do Warszawskiej, następnie bez zmian. Objazd obowiązuje tylko w podanym kierunku.

Przystanek dodatkowy: Warszawska / Poprzeczna

Linia 5:
Od 19 kwietnia zostanie uruchomiony dodatkowy kurs w dni powszednie o 9:35 z Waltera-Jankego do Dworca PKP.

Linia 7:
Od 19 kwietnia zostanie zlikwidowany kurs w dni powszednie o 9:30 z Waltera-Jankego do zajezdni MZK.

Linie T, Z41:
Autobusy linii T i Z41 z Dworca PKP pojadą bez zmian do Starego Rynku, dalej objazdem ulicami: Warszawską, Konstantynowską, Partyzancką i Sikorskiego do Warszawskiej, następnie stałymi trasami do Rzgowa i Łodzi. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje również w przeciwnym kierunku.

Przystanki dodatkowe:
» w kierunku Łodzi i Rzgowa: Konstantynowska, Konstantynowska / Partyzancka (NŻ), Sikorskiego / PZTT (NŻ),
» w kierunku Dworca PKP: Sikorskiego / Warszawska (NŻ), Sikorskiego / Partyzancka (NŻ), Konstantynowska / Konopna (NŻ), Konstantynowska / Warszawska.

Ponadto, od 19 kwietnia autobusy linii T jadące w kierunku Rzgowa i Guzewa będą zatrzymywały się w centrum na przystanku Zamkowa / Kilińskiego zamiast na przystanku Zamkowa / Kościuszki.

źródło: komunikacjapabianice.pl