wersja testowa serwisu

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim włączył się w akcję „Szkoła pamięta”

46

W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Szkoła Pamięta" Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim, włączył się w zorganizowanie działań, upamiętniających ważne rocznice oraz wydarzenia. W dniach 27-28 października 2020 roku w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych nauczyciele szkoły uporządkowali zaniedbane i opuszczone groby oraz zapalili znicze na cmentarzu przy ul. Smutnej m.in. na grobie Eugeniusza Berezowskiego i Wincentego Rybaka.

Odwiedzili także i zapalili znicze w miejscach pamięci, związanych z patronem szkoły, pułkownikiem Stanisławem Hojnowskim i żołnierzami 45 Pułku Piechoty, którzy zginęli w obronie miasta Tomaszowa Mazowieckiego z 6 na 7 września 1939 roku.

W akcję zaangażowało się Szkolne Centrum Wolontariatu i Samorząd Uczniowski. Niestety, ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w akcji nie mogli brać udział uczniowie szkoły, natomiast z dużym zaangażowaniem pracę wykonali nauczyciele Katarzyna Pfau, Aneta Albrecht-Geszcz, Małgorzata Chrząszcz.

źródło: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim