wersja testowa serwisu

Zmodernizowana ulica Dąbrowska już oddana do użytku

Zmodernizowana ulica Dąbrowska już oddana do użytku
fot. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

W środę, 5 stycznia 2022 roku, na skrzyżowaniu ulic Bema i Dąbrowskiej, odbyło się symboliczne oddanie do użytku zmodernizowanej ulicy Dąbrowskiej. Zakończone zostały prace, które realizował powiat „Budowa kanalizacji deszczowej w ciągu drogi powiatowej nr 4333E – ulica Dąbrowska na odcinku od ulicy Legionów do ulicy Bema".

Wartość zadania to kwota 1 259 757,05 zł.

Środki Powiatu Tomaszowskiego to kwota 584 954,05 zł,

Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki – 420 000,00 zł,

Dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury to kwota 254 803, 00 zł.

Symboliczną wstęgę przecinali: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Izabela Śliwińska – Wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Leszek Ogórek – Wicestarosta Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Łojszczyk – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego i Piotr Fijałkowski – zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych.

„Witam Państwa bardzo serdecznie na dzisiejszej konferencji prasowej, która jest poświęcona takiemu symbolicznemu oddaniu fragmentu zmodernizowanej ulicy Dąbrowskiej, która jest położona w Gminie Miasto Tomaszów Mazowiecki. Proszę Państwa, to jest inwestycja na poziomie miliona 260 tysięcy złotych. zrealizowana przy pomocy miasta Tomaszów Mazowiecki. Bardzo serdecznie dziękuję panu Prezydentowi, Marcinowi Witko, na ręce pani Prezydent, Izabeli Śliwińskiej. Ta pomoc finansowa miasta przy tej inwestycji to kwota niebagatelna, 420 tysięcy złotych. Mamy również zaangażowane środki rządowe - kwota ponad 250 tysięcy złotych to środki z Ministerstwa Infrastruktury. Środki Powiatu, środki własne, to prawie 600 tysięcy złotych. Pokazujemy na kolejnych konferencjach, że staramy się dostrzegać potrzeby na terenie całego powiatu. Byliśmy w gminach, pokazywaliśmy wyremontowane drogi. Dzisiaj jesteśmy na terenie naszego miasta, które jest stolicą powiatu. Bardzo cieszymy się, że udało się zrealizować tą jakże bardzo ważną inwestycję. Oczywiście to, co mogę tutaj powiedzieć w imieniu Zarządu Powiatu i może Rady Powiatu Tomaszowskiego to, że jest to pierwszy etap związany z modernizacją tej drogi. W kolejnym będziemy chcieli już iść w kierunku cmentarza, położonego przy tejże ulicy. Wiemy, jak wygląda sytuacja tam z miejscami parkingowymi, jaki jest stan techniczny i chcemy to realizować w kolejnych etapach." – mówił podczas konferencji Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

„Proszę Państwa, chcę bardzo podziękować naszym tomaszowskim mediom za to, że Państwo jesteście razem z nami przy tych istotnych, ważnych sprawach, przy tym przekazywaniu dobrych i bardzo dobrych informacji. W roku 2021 było ich wyjątkowo dużo. Mam taką nadzieję, można powiedzieć przekonanie, że w roku bieżącym, 2022, również będziemy często Państwa zapraszać i przekazywać takie dobre informacje. Ta współpraca z samorządem miejskim, samorządami gmin, układa się bardzo dobrze. Wszyscy widzą potrzebę współdziałania, żebyśmy mogli działać na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu tomaszowskiego. I to, co jest bardzo ważne, pozyskujemy bardzo skutecznie środki również z Urzędu Marszałkowskiego, dotacje przyznawane przez pana Wojewodę, to też dotacje na poziomie 80%, a liczymy również, że będziemy mogli pozyskiwać środki, i to znaczące, z Polskiego Ładu. W tej chwili przygotowujemy się do złożenia wniosków na kolejne trzy zadania, ale to co tutaj jeszcze wspomniałem, istnieją, dalej funkcjonują programy ministerialne, tak jak w tym przypadku mówimy o Ministerstwie Infrastruktury, więc chcemy skutecznie sięgać po wszystkie możliwe środki zewnętrzne po to, żeby tych inwestycji było jak najwięcej tutaj na terenie i miasta i całego powiatu i żebyśmy mogli po prostu przekazywać Państwu takie dobre informacje." – powiedział na zakończenie konferencji Mariusz Węgrzynowski.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim