wersja testowa serwisu

Znamy zwycięzców powiatowych eliminacji OKR

4c5d91142178f1ea900059f8d3abf864OKR_2021_eliminacje12

Weronika Wieteska, Elżbieta Jakóbczyk, Filip Owczarek i Wiktoria Jaworska zostali laureatami pierwszych miejsc w eliminacjach powiatowych 66. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się 23 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury „Browarna" w Tomaszowie Mazowieckim. Wśród nominowanych do etapu rejonowego znaleźli się również: Izabella Wawer, Robert Pająk oraz Zuzanna Borowska.

Mimo utrudnień związanych z pandemią COVID-19 na konkurs wpłynęło w tym roku aż 27 zgłoszeń, w tym 18 w turnieju recytacji, pięć w turnieju jednego aktora, trzy w turnieju poezji śpiewanej i jedno w turnieju wywiedzione ze słowa.

W swoich prezentacjach uczestnicy sięgali najczęściej po utwory takich pisarzy i poetów jak: C.K. Norwid, K.K. Baczyński, L. Staff, K.I. Gałczyński, Z. Herbert, W. Szymborska, T. Różewicz. Do interpretacji wybierali też teksty A. Osieckiej, O. Tokarczuk, S. Mrożka, M. Hłaski, E. Orzeszkowej, M. Bułhakowa, J. Słowackiego, J. Kosińskiego, a nawet Stephena Kinga.


Jury w składzie:

Ewa Audykowska-Wiśniewska – aktorka filmowa i teatralna, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, od ukończenia studiów związana z Teatrem Jaracza w Łodzi,

Lucyna Jakubczyk – pedagog, teatrolog, instruktor teatralny, wykładowca Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, założycielka i reżyserka Teatru Studenckiego WYJŚCIE EWAKUACYJNE,

Michał Rzepka – reżyser teatralny, trener, wykładowca praktyki i teorii teatralnej oraz trener szkoleń i warsztatów emocji głosu, integracji, perswazji, komunikacji interpersonalnej i rozwoju osobistego (autoprezentacji, umiejętności teatralnej),

po wysłuchaniu 27 prezentacji przyznało nagrody i wyróżnienia.

W turnieju recytacji w kategorii szkół ponadpodstawowych:

I nagroda – Weronika Wieteska – Klub 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Nowym Glinniku;

II nagroda – Izabella Wawer – II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.;

III nagroda – Robert Pająk – I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.;

wyróżnienie – Aleksandra Grad – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Tomaszowie Maz.;

wyróżnienie – Jakub Gamrot – Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Maz.

W turnieju recytacji w kategorii dorosłych:

I nagroda – Elżbieta Jakóbczyk – Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Maz.;

II nagroda – Marek Ziółkowski – zgłoszenie indywidualne.

W turnieju teatru jednego aktora w kategorii szkół ponadpodstawowych:

I nagroda – Filip Owczarek – III Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.;

II nagroda – Zuzanna Borowska – Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Maz. w turnieju poezji śpiewanej: I nagroda – Wiktoria Jaworska – II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.;

II nagroda – Zuzanna Borowska – Klub 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Nowym Glinniku;

wyróżnienie – Julia Stępień – II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.

Osoby nominowane do udziału w eliminacjach rejonowych 66. OKR w Piotrkowie Trybunalskim, które odbędą się 15 maja 2021 roku:

– w kategorii recytacja: Weronika Wieteska, Izabella Wawer, Robert Pająk, Elżbieta Jakóbczyk;

– w kategorii teatr jednego aktora: Filip Owczarek, Zuzanna Borowska;

– w kategorii poezja śpiewana: Wiktoria Jaworska, Zuzanna Borowska.

Eliminacje powiatowe 66. OKR odbyły się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego oraz Starosty Tomaszowskiego. Fundatorem nagród w konkursie było Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim.

Źródło: UM Tomaszów Mazowiecki