wersja testowa serwisu

Akcja policji przy Wapiennej w Łodzi. 42-latek w rękach policji, "ma bogatą przeszłość kryminalną"

248-115946
fot. KWP w Łodzi

Policjanci z II komisariatu KMP w Łodzi wspomagani przez funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej zatrzymali 42-latka, który posługiwał się skradzioną kartą płatniczą. Sprawca ma bogatą przeszłość kryminalną. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

7 lipca 2020r. kryminalni pojechali na ul. Wapienną w Łodzi, gdzie według ich ustaleń przebywać miała osoba, która posługiwała się skradzioną kartą płatniczą. Podczas krótkiej obserwacji wytypowanego mieszkania usłyszeli dobiegające z środka odgłosy rozmowy. Mając pewność, że ktoś jest w środku zapukali do drzwi. W tym momencie rozmowy ucichły a na pukanie nikt nie reagował.

- 42-letni mężczyzna otworzył drzwi dopiero, gdy usłyszał że funkcjonariusze rozważają możliwość wejścia siłowego w asyście straży pożarnej - informują mundurowi. - Podczas przeszukania lokalu policjanci znaleźli kilkanaście wytrychów o nieregularnych kształtach oraz ubranie, w którym sprawca płacił kartą pochodzącą z kradzieży z włamaniem.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z bałuckiego komisariatu, którzy sprawdzają okoliczności w jakich sprawca wszedł w posiadanie karty, oraz czy zabezpieczone w jego mieszkaniu wytrychy wykorzystywał do popełniania przestępstw.

- 42-latek w przeszłości wielokrotnie łamał prawo. Za ostatnie przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności - dodają policjanci.