wersja testowa serwisu

Kutnowscy policjanci apelują. Seniorze bądź czujny, nie stań się ofiarą oszustwa

Kutnowscy policjanci apelują. Seniorze bądź czujny, nie stań się ofiarą oszustwa

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Pamiętaj - nigdy nie przekazuj swoich oszczędności nieznajomym. W dniu wczorajszym wpłynęło do kutnowskiego dyżurnego kilka zgłoszeń usiłowania wyłudzeń pieniędzy, niestety w dwóch przypadkach doszło również do utraty przez seniorów swoich oszczędności.

Policjanci apelują:

- nie przekazujmy żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za policjantów, członków rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy poprzez osoby pośredniczące (bardzo często oszuści działając po presją czasu prosząc o wyrzucenie pieniędzy przez okno lub włożenie do wskazanego kosza na śmieci). NIE RÓBMY TEGO, TAK DZIAŁAJĄ OSZUŚCI !!!

- nie udzielajmy żadnych informacji przez telefon, szczególnie swoich danych personalnych, numerów kont bankowych i haseł do nich, nie mówmy o swoich planach życiowych czy członkach rodziny;
- nie otwierajmy drzwi bez sprawdzenia kto i po co przyszedł.

O wszystkich podejrzanych sytuacjach poinformuj natychmiast Policję

Zwracamy się z apelem, również do osób młodych. Rozmawiajmy z rodzicami, dziadkami o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Wykorzystujmy okoliczności np. niedzielne obiady, różnego rodzaje święta, jak i przypadkowe spotkania na ulicy i ostrzegajmy bliskich przed zagrożeniami. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą zbieranych latami oszczędności.

Źródło: KPP Kutno