wersja testowa serwisu

Policjanci z Głowna uratowali starszą kobietę. W mroźną noc spacerowała w piżamie i klapkach

252-125402
fot. KPP w Zgierzu

Głowieńscy policjanci uchronili przed wyziębieniem 80-letnią kobietę, która w samej piżamie i klapkach spacerowała ulicami miasta. Na szczęście pomoc przyszła w samą porę i wszystko skończyło się szczęśliwie.

W poniedziałek, 25 stycznia około godziny 3:20 funkcjonariusze patrolujący ulice Głowna zauważyli starszą kobietę ubraną w piżamę i klapki. Sytuacja była bardzo niepokojąca tym bardziej, że temperatura powietrza spadła poniżej zera. Mundurowi podjęli próbę ustalenia przyczyn takiej niebezpiecznej sytuacji. Niestety, kobieta nie potrafiła powiedzieć co robi o tej porze i do tego w takim stroju.

Funkcjonariusze umieścili staruszkę w radiowozie, aby się ogrzała do czasu przyjazdu pogotowia. Nie była w stanie powiedzieć jak się nazywa i gdzie mieszka. Po pewnym czasie doszła do siebie i mundurowi zdołali ustalić tożsamość kobiety. Na szczęście diagnoza lekarzy była bardzo optymistyczna, kobieta nie wymagała hospitalizacji.

- Policjanci przekazali 80-latkę pod opiekę córki. Wyjście na zewnątrz bez odpowiedniego ubrania, przy ujemnych temperaturach, szczególnie osoby nieporadnej, może zakończyć się wyziębieniem organizmu a nawet śmiercią. Pamiętajmy, aby zadbać o starsze osoby, które często mieszkają samotnie - apelują policjanci.