wersja testowa serwisu

Policjanci z Wieruszowa rozmawiali z seniorami w „sieci” o (nie) bezpieczeństwie

265-129672
fot. KPP w Wieruszowie

Wieruszowscy policjanci wychodząc naprzeciw potrzebom dydaktycznym, przeprowadzili spotkanie on – line z seniorami z powiatu wieruszowskiego. Współorganizatorem przedsięwzięcia był Uniwersytet Opolski.

Z uwagi na trwający okres pandemii wieruszowscy policjanci realizując zagadnienia profilaktyczne, 17 kwietnia 2021 roku zorganizowali spotkanie on – line z Seniorami z powiatu wieruszowskiego. Współorganizatorem wydarzenia byli słuchacze z Uniwersytetu Opolskiego. Spotkanie przebiegło z wykorzystaniem nowoczesnych form przekazu on-line. W trakcie policyjnej prelekcji poruszono m.in. tematy związane z oszustwami i wyłudzeniami na szkodę osób starszych a także omówiono zagadnienia związane z bezpieczeństwem w „sieci", na drogach oraz w miejscu zamieszkania. Taka forma przekazu spotkała się z zainteresowaniem jego uczestników i miała charakter interaktywny.

Podobne prelekcje odbyły się w kwietniu br. w Szkole Podstawowej w Niwiskach, w gminie Galewice, podczas których policjanci omówili szeroki wachlarz tematyczny skierowany dla dzieci i młodzieży.

źródło: KPP w Wieruszowie