wersja testowa serwisu

Poseł Tadeusz Woźniak odznaczony przez Ministra Edukacji i Nauki

IMG20211022100509
fot. nadesłane

W gmachu MEiN odbyła się uroczystość z okazji Dnia Praw Rodziny, podczas której Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek odznaczył Posła na Sejm RP Tadeusza Woźniaka.

Z inicjatywy Posła Tadeusza Woźniaka, po wielu latach jego starań, zgodnie z uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 2016 roku, 22 października został ustanowiony Dniem Praw Rodziny. Jak wspomniano w uchwale, rodzina jest fundamentem bytu i rozwoju polskiego państwa. Dlatego zachęca się wszystkich obywateli, instytucje oraz władze do stałej troski o prawa rodzin. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dokłada wszelkich starań, aby poprzez stanowienie odpowiedniego prawa, polskie rodziny mogły czuć się bezpiecznie, trwając w przeświadczeniu o stałej trosce państwa o ich byt materialny oraz wszechstronny rozwój.

Po pięciu latach, w ten szczególny dzień Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek odznaczył medalem Komisji Edukacji Narodowej Posła Tadeusza Woźniaka, za szczególne zasługi dla praw rodziny, dla podkreślania fundamentalnej roli rodziny w życiu społeczeństwa polskiego, w życiu państwa polskiego.

- Bardzo dziękuję Panu Ministrowi Przemysławowi Czarnkowi za to ogromne wyróżnienie jakim jest medal Komisji Edukacji Narodowej. Jest to dla mnie wielki zaszczyt i honor, którego nie oczekiwałem dbając o prawa polskich rodzin. Daje mi, jednak jeszcze większą siłę i motywację do dalszej pracy na rzecz praw rodzin - powiedział Poseł Tadeusz Woźniak.