wersja testowa serwisu

W Wieleninie i w Wilamowie powstaną nowe oddziały przedszkolne

przedszkole-paint
fot. Urząd Miasta Uniejów

Wraz z początkiem roku szkolnego 2021/2022 w murach Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wilamowie oraz Szkoły Podstawowej im. płk. pil. Szczepana Ścibiora w Wieleninie utworzone zostaną dodatkowe oddziały przedszkolne dla dzieci 3 i 4-letnich.

Obecnie w placówkach tych, oczywiście poza oddziałami szkolnymi klas 1-8, istnieje po jednym oddziale wychowania przedszkolnego, a uczęszczają do nich tylko dzieci w wieku 5 i 6 lat.

Jak podkreśla Burmistrz Uniejowa, Józef Kaczmarek, stworzenie nowych miejsc przedszkolnych jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania rodziców najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Ponadto podjęte działania mają przyczynić się do zatrzymania jak największej liczby uczniów w tychże szkołach na kolejne lata nauki, aby w przyszłości zapobiec likwidacji placówek.

Do dyspozycji przedszkolaków zostaną oddane przestronne, jasne sale, z miejscem do zabawy i zajęć edukacyjnych. W placówkach już teraz trwają prace remontowe polegające na dostosowaniu pomieszczeń do potrzeb najmłodszych użytkowników, a kiedy te dobiegną końca, rozpoczną się czynności mające na celu wyposażenie ich w meble, niezbędny sprzęt i zabawki. Maluchom zapewniony zostanie też bezpieczny dostęp do łazienek dostosowanych odpowiednio do ich wieku.

Profesjonalną opiekę nad dziećmi sprawować będzie wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Dzięki niej w ofercie nowo otwartych oddziałów przedszkolnych znajdą się także zajęcia logopedyczne i rytmiczne.

źródło: UM Uniejów