wersja testowa serwisu

Współpraca policjantów doprowadziła do odnalezienia 68-letniego mężczyzny

policja---napis-2

Policjanci odnaleźli 68-latka, który zaginął w drodze powrotnej z województwa kujawsko-pomorskiego do Rawy Mazowieckiej. Mężczyzna już wcześniej miał problemy zdrowotne. Dzięki współpracy funkcjonariuszy z dwóch województw 68-latek szczęśliwie powrócił do rodziny.

W piątek, 7 maja 2021 roku o godzinie 15:00 dyżurny rawskiej komendy został powiadomiony o zaginięciu 68-latka. Jak wynikało ze zgłoszenia rodziny, mężczyzna wyjechał Peugeotem Boxerem w okolice Bydgoszczy, aby załatwiać sprawy biznesowe. Około 14.00 skontaktował się telefonicznie ze swoim synem, informując go, że nie wie, gdzie się znajduje.

- Mówił nieskładnie, nielogicznie, bełkotał do słuchawki. Taka sytuacja nigdy wcześniej się nie zdarzyła, dlatego też rodzina natychmiast zaalarmowała policję o zaistniałej sytuacji. Z uwagi na stan zdrowia mężczyzny, obawiano się, że mogło mu się coś stać, a nikt nie wiedział gdzie przebywał - relacjonują policjanci. 

Mundurowi natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Mimo, że nie mieli kontaktu z zaginionym, krok po kroku analizowali trasę przejazdu mężczyzny i ewentualne miejsca, gdzie mógł się zatrzymać. Do pomocy zostali zaangażowani policjanci z Lipna w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie według rawskich funkcjonariuszy mógł przebywać zaginiony. Miejsce wskazane przez kryminalnych z Rawy Mazowieckiej okazało się strzałem w dziesiątkę. 68-latek został odnaleziony przez policjantów z Lipna.

Zdezorientowany mieszkaniec Rawy Mazowieckiej po zbadaniu przez załogę karetki pogotowia został przekazany rodzinie. Empatia i współpraca policjantów pomogły w odnalezieniu mężczyzny i zorganizowaniu dla niego niezbędnej pomocy. W przypadku zaginięć osób liczy się czas oraz koordynacja działań. Po zapadnięciu zmierzchu działania poszukiwawcze stają się bardzo utrudnione. Dlatego też pamiętajmy aby nie zwlekać i natychmiast informować Policję o takich sytuacjach. Szybka reakcja najbliższych pozwala funkcjonariuszom na natychmiastowe podjęcie działań i szczęśliwe zakończenie poszukiwań, tak jak w tym przypadku.

źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej