wersja testowa serwisu

Zawodniczki Pogoni Zduńska Wola pokazały charakter

183924138_1636024290120218_4774981132811470111_n

W sobotę (8 maja) na Stadionie GOSiR w Zielonkach koło Warszawy drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała mecz 15. kolejki III ligi kobiet z zespołem Warszawskiej Akademii Piłkarskiej. Mecz zakończył się zwycięstwem "Pogonistek" pomimo gry całej drugiej połowy w osłabieniu po czerwonej kartce otrzymanej przez Patrycję Piekarską.

Od pierwszej minuty meczu przewagę osiągnęły "Pogonistki", starając się jak najszybciej zdobyć bramkę. W 11. minucie po dośrodkowaniu Patrycji Piekarskiej z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy doskonałej sytuacji na strzelenie bramki nie wykorzystała Julita Torzewska, nie trafiając piłki głową z sześciu metrów. Kilka minut później po wyrzucie z autu Mileny Terki w sytuacji "sam na sam" z bramkarką z Warszawy znalazła się Agnieszka Twardowska, która płaskim strzałem zdobyła pierwszą bramkę dla drużyny Pogoni.

W dalszej części pierwszej odsłony meczu przeważały "Pogonistki", ale nie potrafiły pokonać dobrze dysponowanej bramkarki gospodarzy. Bardzo ważny moment w tym spotkaniu nastąpił w ostatnich minutach pierwszej części meczu, kiedy po błędzie defensywy Pogoni w sytuacji "sam na sam" z Magdaleną Samiec znalazła się jedna z zawodniczek z Warszawy, która mijając bramkarkę gości została sfaulowana w polu karnym i sędzia główny zawodów wskazał na "jedenastkę". Do piłki podeszła Weronika Bekker i pewnym strzałem z rzutu karnego zdobyła bramkę wyrównującą dla swojej drużyny.

Po stracie bramki najgłośniej protestowała Patrycja Piekarska, która w ciągu minuty za swoje niesportowe zachowanie otrzymała dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę i drużyna "Pogonistek" w drugiej części meczu musiała grać w osłabieniu.

Po przerwie pomimo gry w dziesiątkę zespół Pogoni zdecydowanie lepiej się prezentował, niż w pierwszej odsłonie meczu grając w pełnym składzie. Ambitnie grające "Pogonistki" walczyły na całym boisku i stwarzały sobie dobre sytuacje strzeleckie. W 60. minucie po dograniu piłki od Anny Bergier pięknym strzałem z woleja lewą nogą popisała się Justyna Kubik, ale piłka o centymetry minęła spojenie słupka z poprzeczką bramki gospodarzy. Pięć minut później po indywidualnej akcji Katarzyna Borowiec oddała strzał lewą nogą po którym piłka odbija się od słupka bramki warszawianek.

Wreszcie w 71. minucie po zespołowej akcji "Pogonistki" obejmują prowadzenie w meczu po bramce strzelonej przez Milenę Terkę z ośmiu metrów. Po strzelonej bramce zespół Pogoni nie zwalniał tempa i w 84. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Anny Bergier najwięcej sprytu w polu karnym gospodarzy wykazała Martyna Szymczak i precyzyjnym strzale lewą nogą pod poprzeczkę ustaliła wynik spotkania. Jeszcze w doliczonym czasie gry sytuacji "sam na sam" z bramkarką z Warszawy nie wykorzystała Katarzyna Borowiec.

Po ciężkim meczu, grając 45. minut w osłabieniu "Pogonistki" pokazały wielki charakter i dzięki temu zdobyły trzy punkty przybliżające zespół do awansu do II ligi. Następny mecz ligowy drużyna "Pogonistek" rozegra w najbliższą sobotę 15 maja o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z zespołem Astorii Szczerców Junior.

WAP Warszawa - Pogoń Zduńska Wola 1:3 (1:1)
0:1 - Agnieszka Twardowska (18')
1:1 - Weronika Bekker (44' rzut karny)
1:2 - Milena Terka (71)
1:3 - Martyna Szymczak (84')

Pogoń: Magdalena Samiec - Sylwia Marcińska, Julia Szymczak, Patrycja Piekarska, Wiktoria Szymczak (83. Karolina Karpińska) - Anna Bergier (87. Natalia Barton), Agnieszka Twardowska (55. Paulina Marcińska), Julita Torzewska (88. Angelika Kajdana), Katarzyna Borowiec - Justyna Kubik (66. Martyna Szymczak), Milena Terka (73. Weronika Sobczak).

Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

źródło: Pogoń Zduńska Wola